Nastavljena tradicija održavanja Memorijala Bože Gagro

Atletski memorijal okupio je približno 400 natjecatelja, uglavnom u mlađim kategorijama, koji su se natjecali u 41 atletskoj disciplini.

Sudionici atletskog memorijala predstavljali su 24 kluba, a zanimljivo je da je u sklopu Memorijala održano i Državno prvenstvo BiH za cicibane i cicibanke (natjecatelji rođeni 2009. i 2010. godine).

Međunarodni atletski Memorijal Bože Gagro otvorila je Đurđica Šišul, povjerenica Atletskog saveza BiH. Gospođa Šišul uputila je poticajne riječi natjecateljima prije njihovih nastupa, nakon čega je održana minuta šutnje u znak sjećanja na pokojne Božu Gagru i Marina Barbarića.

Atletski klub Brotnjo cijeli Memorijal organizira u spomen na Božu Gagru, no u čast pokojnog Gagre posebno se organizira natjecanje u memorijalnim skakačkim disciplinama. Ovogodišnji pobjednici u memorijalnoj disciplini – skok u dalj za seniore i seniorke su Josipa Dragićević i Luka Ćurković, oboje iz AK Brotnja.

Pobjednici po kategorijama:

– Limači i Limačice 2013. i mlađi
60m – Lana Kandić – Leotar Trebinje
60m – Amir Sinanović – Vogošća

– Limači i Limačice 2012. god.
60m – Dunja Banđur – Leotar Trebinje
60m – Marko Primorac – Ljubuški

– Limači i Limačice 2011. god.
60m – Srna Danojlić – Leotar Trebinje
60m – Almir Osmanović – Vogošća

– Cicibani i Cicibanke 2009. i 2010.
60m – Marija Obradović – Zrinjski Mostar
60m – Nedžib Šehić – Vogošća
200m – Marija Nožica – Trebinje
200m – Nedžib Šehić – Vogošća
600m – Jovana Radulović – Prnjavor
600m – Harun Husidić – Krajišnik, Velika Kladuša
4x100m Cicibanke – Zrinjski – Mostar
4x100m Cicibani – Vogošća
Dalj – Anja Boljat – Rogatica
Dalj –Filip Radulović – Prnjavor
Vis – Anja Boljat – Rogatica
Vis – Amar Bošnjak – Vodopad, Jajce
Kugla – Kanita Brka – Zenica
Kugla – Davud Alić – Zenica
Vortex – Anja Stević – Cross, Brško
Vortex – Amar Bošnjak – Vodopad, Jajce

– Pioniri i Pionirke 2007. i 2008.
60m – Ema Islamović – Novi Grad, Sarajevo
60m – Arijan Kolos – Novi Grad, Sarajevo
Dalj – Emina Omanović – Ilijaš
Dalj – Erik Antolović – Dubrovnik
Kugla – Tamara Tošić – Glasinac, Sokolac
Kugla – Irinej Nikolić – Rogatica
4x100m Pionirke – Novi Grad, Sarajevo
4x100m Pioniri – Brotnjo, Čitluk

– Dječaci i Djevojčice 2005. i 2006.
60m – Anna Ćurković – Brotnjo, Čitluk
60m – Emrah Hodžić – Novi Grad, Sarajevo
600m – Zerina Sivac – Zenica
1000m – Luka Kezunović – Glasinac, Sokolac
4x100m Pionirke – Brotnjo, Čitluk
4x100m Pionirke – Dubrovnik, Čitluk
Koplje – Katarina Filipović – Trebinje

– Seniori i Seniorke 1999. i stariji
Troskok – Ana Dorotea Markić – Zrinjski, Mostar
Troskok – Filip Kozina – Brotnjo, Čitluk
Dalj – Josipa Dragićević – Brotnjo
Dalj – Luka Ćurković – Brotnjo

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *