Ispis

DSC 2575U Olimpijskoj dvorani „Zetra“ u srijedu je održano izborno natjecanje nakon kojeg su poznata imena karataša koji će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na predstojećem Europskom prvenstvu u karateu.

Izbornik ženske karate reprezentacije Miroslav Klepić i muške reprezentacije Suad Ćupina odredili su konačan popis reprezentativki i reprezentativaca, a također je određen uži popis reprezentativaca za momčadski nastup (muški i ženski) koji će biti konačan nakon okončanih priprema, priopćeno je iz Univerzitetskog karate klub „Bosna“.

Reprezentacije će trenirati sljedeća dva dana, dva puta dnevno, te će u subotu nastupati na Grand Prix „Alija Izetbegović“. Domaćin priprema, kao i turnira je UKK „Bosna“ Sarajevo, koji slavi 50 godina postojanja.

Europsko prvenstvo održat će se u turskom gradu Koaceli od 4. do 7. svibnja.

Sastav bh. reprezentacije u muškim i ženskim kategorijama je sljedeći:

Borbe seniori:

-60 kg: Ivan Križanac (KK „Empi“ Prozor-Rama)
-67 kg: Ervin Galić (KK „Champion“ Ilidža)
-75 kg: Veselko Brkić (SKK „Neretva“ Mostar)
-84 kg: Meris Muhović (KK „Champion“ Ilidža)
+84 kg: Haris Sujković (KK „Champion“ Ilidža)

Borbe seniorke:

-50 kg: Amina Adilović (UKK „Bosna“ Sarajevo)
-55 kg: Iva Klepić (SKK „Neretva“ Mostar)
-61 kg: Marija Sušac (SKK „Neretva“ Mostar)
-68 kg: Ivona Ćavar (SKK „Neretva“ Mostar)
+68 kg: Mirnesa Bektaš (UKK „Bosna“ Sarajevo)

Opširnije...

Ispis

17038781 1886024385014208 206502967880637420 oČlan Karate kluba Međugorje  Albrim Samahodaj  obranio je titulu prvaka Kosova u kategoriji juniora+76kg.

Bimi je iznimno jakoj konkurenciji do drugog naslova prvaka Kosova stigao pobijedivši s 5:1 u finalu Albina Mallokua.

Ukupno je na prvenstvu imao četiri meča.

Ovim naslovom Samahodaj je stekao pravo nastupa na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje će se u listopadu održati na Tenerifama.
Čestitamo!

Ispis

17883498 672991296234710 811568292177489226 nKaratisti Međugorja protekli vikend su nastupili na osmom Podravina openu u Đurđevcu. U konkurenciji  700 natjecatelja iz 68 klubova i 8 država,  članovi KK Međugorje su osvojili 6 medalja.
Zlatnu medalju je osvojio Josip Leon Jerković učenici +46kg.
Srebrenu medalju je osvojila Jana Prusina učenice -36kg.
Brončane medalje su osvojili:
Dario Barać ml.učenici-30kg.
Leo Tadija Ostojić ml.učenici-38kg.
David Vasilj ml.učenici+38kg.
Andrea Šarac ml.kadetkinje-50kg.

Ispis

kuglanje prvaciPosljednje 22. kolo Premijer lige BiH za kuglače odigrano je jučer, a titulu prvaka osvojila je ekipa KK Međugorje-Brotnjo Čitluk. KK Međugorje-Brotnjo Čitluk sezonu je završio sa 57 osvojenih bodova, tri više od drugoplasirane Revite, čiji je poraz u posljednjem kolu Međugorje iskoristilo na najbolji način.

Prije posljednjeg kola Međugorje i Revita bili su bodovno izjednačeni, no bolji međusobni omjer imala je Revita. Međugorje je jučer svladalo Zrinski iz Ljubača na domaćem terenu rezultatom 7:1, dok je Revitu pobijedila Bosna iz Visokog (5:3) i slavlje u kuglani u Posušju, gdje je Međugorje ove sezone igralo domaće utakmice, moglo je početi.

Ispis

17545476 10206646090110962 3319903293070242004 oBrotnjak Ivan Martinac s reprezentacijom Hrvatske osvojio je danas naslov ekipnih prvaka Balkana. Martinac je u četiri meča zabilježio stopostotni učinak, predvodivši Hrvatsku do najsjajnijeg odličja.

U prvome kolu protiv Makedonca, Ivan je slavio s 3:0, s dominacija je nastavljena i u drugome protiv Slovenca 8:0.
U polufinalnom meču protiv Srbije, Ivan je slavio 1:0 a u posljednjem,  finalnom meču  protiv Crne Gore, Ivan  s visokih 5:1.

- Ovo je pobjeda koja dokazuje da je Hrvatska jedna od najjačih reprezentacija Europe. Sretan sam i ponosan što sam bio dio momčadi koja je donijela Hrvatskoj još jedan vrijedan uspjeh - izjavio je Ivan za brotnjo-sport.