Ispis

1998. godina

Najbolji sportaš: Ilija Primorac

Najbolji klub: HKK Brotnjo

 

1999. godina

Najbolji sportaš: Danijel Vučić

Najbolja spotašica: Andrijana Prskalo

Najbolji klub: HKK Brotnjo

Najbolji športski invalid: Mirko Vučić (šahist)

Posebna priznanja: KK Hercegovina i NK Brotnjo.

Nagrade za sportske nade Brotnja: Ivan Dodig (tenis), Igor Vučić, Ivana Hrstić i Mario Vučić (karate), Matija Nakić, Mario Buntić, Maja Milićević (košarka).


2000. godina

Najbolji sportaš: Domagoj Pinjuh

Najbolji klub: Nogometni klub Brotnjo

Posebno priznanje: Davor Juričić

Nagrade za sportske nade Brotnja: Ivana Hrstić, Dalibor Mandarić, Zvonko Sivrić i Vedran Kordić (karate), Milan Dugandžić (rukomet), Ivan Miloš, Matija Nakić, Ana Bradvica i Tanja Vučić (košarka), Tanja Čilić, Mladen Dodig i Željko Dodig (tenis), Ante Planinić (nogomet).

Najbolja sportaši po granskim sportovima: Maja Milićević i Bariša Krasić (košarka), Iva Dodig i Marin Čilić (tenis), Mario Vučić i Ante Juka (karate), Ljubo Rozić (boćanje), Nikola Juričić (nogomet).


2001. godina

Najbolji sportaš: Stanko Rezo

Najbolji klub: HKK Brotnjo

Posebna priznanja za promociju broćanskog sporta: Bariša Krasić i Zoran Planinić

Nagrade za perspektivne sportaše: Matea Maričić (košarka) Nikola Lesko (košarka), Zoran Vasilj i Mario Primorac (nogomet), Ivana Hrstić, Josip Grgić i Marin Gagro (karate).

Najuspješniji sportaši: Maja Milićević (košarka), Jozo Prskalo i Stanko Rezo (košarka), Andrija Sušac (nogomet), Milan Dugandžić (rukomet), Marin Čilić i Mladen Dodig (tenis), Mario Vučić i Vedran Kordić (karate).

Priznanje za doprinos broćanskom sportu: Boris Kurtović


2002. godina

Najbolji sportaš: Danijel Vučić

Najbolja spotašica: Andrijana Prskalo

Nagrade za sportske nade Brotnja: Mia Čarapina i Ivan Buntić (košarka), Zvonko Sivrić (karate), Milan Dugandžić (rukomet), Marko Grgić (nogomet).


2003. godina

Najbolji mladi sportaši: Josp Pervan (nogomet), Tomislav Volarić i Marija Sušac (košarka), Goran Božić (karate), Ivan Dodig (tenis).

Klub koji je najviše napredovao: ŽHKK BROTNJO 94

Nagrada za utemeljenje kluba: Kuglački klub Međugorje – Brotnjo

Najbolji učenici: Ivan Bučić, Ivan Gagro, Mila Primorac (atletika).

Priznanja za promociju rekreativnog sporta: Gornji Ograđenici, Donji Hamzići, Dobro Selo, Gornji Hamzići, Vionica.

 

2004. godina

Najbolji mladi sportaši: Marko Martinović, Marina Martinović (košarka), Mate Odak (karate), Nikola Zubac (nogomet), Bernard Čilić (tenis).

Najuspješniji rezultat: ŽHKK BROTNJO 94

Nagrada za utemeljenje kluba: Nogometni klub Međugorje

Najbolji učenici: Ivan Bulić, Ivan Gagro, Ivana sušac (atletika).

Priznanja za promociju rekreativnog sporta: Krehin Gradac i Gradnići.

 

2005. godina

Najbolji sportaš: Marin Čilić

Najbolja spotašica Mia Čarapina

Najbolji junior: Mate Odak

Najbolja juniorka: Antonela Marinčić

Nagrade za najbolje nade Brotnja: Ružica Stojić i Ivan Gagro (atletika), Marija Grgić (karate), Antun Pehar (tenis).


2006. godina

Najbolji sportaš: Mario Vučić - karatist

Najbolja spotašica: Matija Nakić – košarkašica

Najbolji junior: Branimir Luburić – karatist

Najbolja juniorka: Ivana Sušac – atletičarka

Najperspektivniji športaši Brotnja: Ivan Gagro i Ružica Stojić (atletika), Ivan Lovrić (nogomet), Stanko Šimović (rukomet) i Marija Sušac (karate).

Najbolji športski kolektiv: Atletski klub Brotnjo.

 

2007. godina

Najbolji sportaš: Marin Čilić

Najbolja spotašica: Andrijana Prskalo

Najbolji junior: Branimir Luburić

Najbolja juniorka: Marija Sušac

Najperspektivniji športaši Brotnja.

Najbolji športski kolektiv

Nagrade za najuspješnije tenere Brotnja: Damir Jerkić (ŽHKK Brotnjo 94), Josip Primorac (KK Hercegovina-Čitluk), Danijel Vučić (KK Hercegovina-Čerin), Dario Markić (AK Brotnjo), Mladen Pervan (NK Međugorje) i Tihomir Miloš (NK Brotnjo).

Najbolji seniorski klub: ŽHKK Brotnjo 94

Najbolji juniorski kolektiv: KK „Hercegovina-Čitluk"

Najbolji kadetski kolektiv:AK Brotnjo.

Priznanja za promociju broćanskoga športa: košarkaš Andrija Stipanović, nogometaš Marko Grgić, rukometaš Marin Šego, tenisač Ivan Dodig, te karatisti Mate Odak, Goran Božić, Marko Miloš i Pero Vučić.

Nagrada za perspektivne športaše Brotnja: Matej Rozić, Mateo Sušić, Marko Pervan, Nikola Vasilj, Ivan Prskalo (nogomet), Marija Soldo, Ena Jurić, Ružica Stojić, Monika Božić, Ivan Gagro, Dario Ostojić, Tomislav Sušac, Marijan Pehar (atletika), Marko Prusina, Martina Jarkić (karate), Marijana Barbarić, Jelena Nakić, Monika Čarapina, Nikolina Musa, David Kordić (košarka), Ivan Selak i Ružica Mandžo (rukomet), Anton Pehar, Ante Marinčić (tenis), Dario Planinić (kuglanje).

Priznanje razvoj športske rekreacije u općini Čitluk: malonogometne momčadi mjesnih zajednica: Međugorje, Čitluk Grad, Donji Hamzići i Krehin Gradac.

 

2008. godina

Najbolji sportaš: Zoran Planinić

Najbolja spotašica Mia Čarapina

Najbolja juniorka: Marija Sušac

Najbolji junior: Goran Božić

Najbolja kadetkinja: Nikolina Musa

Najbolji kadet: Ivan Gagro

Najbolja mlađa kadetkinja: Morena Marinčić

Najbolj mlađi kadet: Kristijan Doko

Najbolja momčad: Karate klub „Hercegovina"

Najbolja ekipa: „Atletski klub „Brotnjo".

Priznanje razvoj športske rekreacije u općini Čitluk: veterani MZ Potpolje i MZ Čitluk Selo.

 

2009. godina

Najbolji sportaš: Marin Čilić

Najbolja sportašica: Marija Sušac

Najbolja juniorka: Nikolina Musa.

Najbolji junior: Mateo Sušić

Najbolja kadetkinja: Ružica Stojić

Najbolji kadet: Stanko Šimović

Priznanja za športske nade Brotnja: košarkaši Karla Krasić i Andrija Ćorić, tenisačica Petra Ivanković, karatisti Ivan Martinac i Irena Prga, nogometaši Mario Vasilj i Marko Odak te atletičarka Marija Ivanković.

Najuspješniji klub:Karate klub „Hercegovina"

Najuspješniji trener: Josip Primorac

Posebna priznanja za razvoj športske rekreacije: MZ Dobro Selo, pobjednik Malonogometne lige mjesnih zajednica općine Čitluk, veterani MZ Potpolje, trostruki osvajači Lige veterana.

Priznanje za utemeljenje i razvoj atletike u Brotnju posthumno je dodijeljeno priznanje tragično preminulom Boži Gagri.


2010. godina

Najbolji sportaš: Mate Odak

Najbolja sportašica: Anđela Kovačević

Najbolja juniorka: Monika Božić

Najbolji junior: Ivan Gagro

Najbolja kadetkinja: Morena Marinčić

Najbolji kadet: Ivan Martinac

Najbolji mladi kadet: Boris Miletić

Najbolja mlada kadetkinja: Irena Prga

Priznanja za športske nade Brotnja: Romana Bevanda (košarka), Kristina Zovko, Ante Luburić i Leonardo Korać (karate).

Najuspješniji klub: Košarkaški klub Brotnjo

Posebno priznanje za razvoj športske rekreacije: Dragan Šakota

Posebna priznanja „Bože Gagro": atletičarka Ružica Stojić, rukometaš Marko Ivanković, karatistica Martina Jarkić i atletičar Tomislav Sušac.


2011. godina

Najbolji sportaš: Pero Vučić

Najbolja sportašica: Marija Sušac

Najbolja juniorka: Marija Tomić

Najbolji junior: Ivan Gagro

Najbolja kadetkinja: Irena Prga

Najbolji kadet: Ivan Martinac

Najbolji mladi kadet: Nikola Musa

Najbolja mlada kadetkinja: Anamarija Tomić

Najbolji trener: Danijel Vučić

Priznanja za športske nade Brotnja: Marija Ivanković, Tomo Miletić, Vilma Krasić, Leonardo Korać, Ivo Ćavar, Anamarija Čarapina, Jelena Pehar, Kristina Vasilj, Adrijan Marinčić i Josipa Dragičević.

Najbolja ekipa: ŽHRK Brotnjo 94

Najbolja momčad: MNK Brotnjo

Najbolji sportski kolektivi u mlađim uzrastima: AK Brotnjo i HRK Međugorje.

Posebna priznanja „Bože Gagro": HNK Brotnjo-Čitluk