Ispis

15133636 10207384764913144 1621926765 oRukometaš Petar Bubalo od ove sezone nastupa za turski klub Merzifon.

Nakon pet sezona provedenih u Njemačkoj, Bubalo je novi izazov potražio u turskoj ligi.  Vrlo brzo se nametnuo treneru te je neizostavni član prve momčadi s prosjekom od pet postignutih pogodaka.

O očekivanjima u ovoj sezoni, prilagodbi u turskoj ligi i reprezentativnim obvezama, s Petrom smo razgovarali za brotnjo-sport.

Opširnije...

Ispis

53ed75c1d0f7a40eeebd5209dea80e8dMarin Šego, vratar MOL Pick Szegeda, večerašnjeg suparnika (Arena, 20 sati) rukometašima PPD Zagreba u drugoj utakmici skupine Lige prvaka, vratio se u u grad podno Sljemena nakon četiri godine. Bio je vratar zagrebaša od 2008. do 2012. godine.

U te četiri sezone dvaput je igrao u četvrtfinalu Lige prvaka (2009. i 2012.), kad je zagrebaše dvaput Kiel izbacio, te dvaput u osmini finala kada su su ih izbacili Barcelona i Löwen.

Ispis

imageU fantastičnoj utakmici rukometaši Viva Targi Kielcea osvojili su naslov prvaka Europe. Veliki doprinos ovom uspjehu dao je i vratar Marin Šego. Međugorčanin je u ključnim trenutcima pokazao sav repertoar svoga znanja i talenta. Samo za brotnjo-sport.info Marin je iz Poljske prokomentirao titulu prvaka.

" Što kazati, nego da sam ostvario svoj san jer ipak je Liga prvaka najjače natjecanje u svijetu. Prije sedam dana sam igrao utakmicu sa Plockom gdje sam ozlijedio lijevo koljeno. Iako su mi liječnici prognozirali kraj sezone, nisam se predavao, jer igrati završnicu Lige prvaka za mene je bio san. Uz pomoć mog fizioterapeuta Tomeka i moje neizmjerne  želje  da igram na tom turniru, uspio sam sanirati ozljedu i nastupiti. Osjećaj je bio nevjerojatan, velika euforija, spektakl i nevjerojatna utakmica koju ću pamtiti do kraja života. Nadam se da ću doživjeti jošovakvih  utakmica u karijeri", kazao je Marin.

Veliki doček za europskog prvaka Marina organizirat će se u četvrtak, 2. lipnja na Krstinama, s početkom u 19 sati.

Ispis

Hrvatski rukometni klub Međugorje pretrpio je poraz na domaćem parketu od RK Vitez. Oba trenera u utakmici 12. kola Prve lige FBiH - skupna Jug imala su problema s ozljedama igrača, a ovaj problem je bio posebno izražen kod HRK Međugorje jer je trener Dragan Ćavar za utakmicu na raspolaganju imao samo devet igrača spremnih za igru. Unatoč svemu domaća momčad je bolje otvorila utakmicu i do sredine prvog poluvremena imala prednost od dva pogotka, no tada se ozlijedio i Mario Pehar pa je u preostalom dijelu utakmice Međugorje imalo praktično samo jednu zamjenu.

Ispis

medjugorje voPrije svega zahvaljujući jako dobroj igri u drugom poluvremenu rukometaši HRK Međugorje uspjeli su sinoć svladati RK Vogošća II u 10. kolu Prve rukometne lige - skupina Jug. Međugorje je na kraju slavilo 38:32, no dobrim dijelom prvog i na samom početku drugog poluvremena gosti su imali prednost i činilo se da će uspjeti osvojiti bodove na gostovanju u Čitluku.

Rukometaši RK Vogošća II na poluvrijeme su otišli s prednošću 17:13, a u uvodnim minutama nastavka prednost su uspjeli povećati i na pet pogodaka, ali nakon toga Međugorje je značajno pojačalo igru u obrani i u napadu pa se prednost gostiju brzo istopila.