Ispis

plakat monteČetvrtu godinu za redom HKK Brotnjo Čitluk uspješno organizira međunarodni košarkaški turnir za mlade košarkaše rođene 2000. godine i mlađi. Ove godine turnir se održava 23., 24., i 25. travnja u Gradskoj športskoj dvorani u Čitluku. Na turniru će nastupiti osam ekipa iz BiH i Hrvatske (HKK Široki, HKK Čapljina, HKK Brotnjo, HKK Grude, HKK Posušje, KK Zadar, GKK Šibenik i KK Dubrovnik). Tijekom tri dana turnira u Čitluku će nastupiti više od stotinu mladih košarkaša u dvadeset utakmica, nakon čijeg odigravanje će biti poznat pobjednik turnira, kao i najkorisniji igrač i najbolji strijelac turnira.

HKK Brotnjo, HKK Grude, KK Dubrovnik i HKK Široki natjecanje na turniru započet će u nedjelju natječući se u skupini A, dok će HKK Čapljina, HKK Posušje, GKK Šibenik i KK Dubrovnik, istog dana, natjecanje započeti u skupini B.

Opširnije...

Ispis

17918679 10213802624086714 459849710 nKošaraši Prahe, predvođeni Brotnjakom Mladenom Primorcem, jučer su došli do vrijedne pobjede u doigravanju za češkog prvaka.

U pobjedi nad Opavom i izjednačenju serije na 1:1, Primorac je sudjelovao s 12 pogodaka i osam skokova te bio ponajbolji igrač utakmice.

Serija se igra na četiri pobjede, u u slučaju prolaska u polufinale košarkašima Prahe bi to bio najbolji rezultat a u posljednjih 15 godina.

Ispis

zubac lakersi gettttyIvica Zubac i Brandon Ingram nastupat će s Lakersima u srpnju u Ljetnoj ligi gdje obojica očekuju da će dominirati. Ingram prognozira da će prosječno ubacivati 40 poena, a Zubac 30...

I dok je Ivica Zubac završio sezonu zbog ozljede gležnja, Brandon Ingram igra sa smanjenom minutažom zbog problema s koljenom. Obojica već sada gledaju prema Ljetnoj ligi gdje će nastupati za Lakerse i pokazati koliko su napredovali.
Ingram ima velike planove i tvrdi da će prosječno ubacivati 40 poena, a Zubac 30. "Brandon će to ostvariti lakoćom", dodaje Zubac.
Hrvatski centar vjeruje kako će tijekom nastupa u Las Vegasu pokazati još više nego što je to pokazao prošlog ljeta kada je također bio dobar.

Ispis

zubac lakersi gettttySinoćnji čudan zrak dotaknuo je i Los Angeles Lakerse, koji su sjajnom završnicom protiv Minnesota Timberwolvesa izborili prvo produžetak, a zatim u produžetku i uvjerljivu pobjedu 130:119. Wolvesi su već uračunali pobjedu, bila bi im to prva nakon četiri poraza, ali prekid niza, onog od šest poraza zaredom, na kraju su ostvarili Lakersi.
Prisutnost Shaquillea O'Neala trgnula je Lakerse nakon vrlo slabog prvog poluvremena, koje je sa 67:54 pripalo gostima. Naime, Shaq je sinoć, s hrpom drugih poznatih lica iz prošlosti Lakersa, došao na predstavljanje svoje biste ispred Staples centra. Bista je u njegovoj standardnoj pozi iz igračkih dana, zakucavanje s dvije ruke, noge visoko u zraku, obruč na rubu loma.
"Čitava arena kao da je govorila 'Moj Bože, Shaq je tu'. Zaslužio je ovakvko odavanje počasti, bila mi je čast igrati večeras. Drago mi je što smo pobijedili", rekao je nakon susreta Larry Nance Jr.. "Energija je u dvorani bila bolja zbog Shaqa. Nismo je kanalizirali do drugog poluvremena kad su rezervisti ušli na parket i počeli igrati obranu", dodao je trener Lakersa Luke Walton.

Ispis

5df1c34516c4dfffbf60554afd942232Košarkaši LA Lakersa izgubili su šestu utakmicu u nizu u NBA ligi, a naš Ivica Zubac ponovno je bio sjajan u domaćem porazu od gradskog suparnika LA Clippersa (109:133).

Mladi hrvatski reprezentativac za 36 minuta je ubacio 17 koševa, imao je sedam skokova i tri asistencije. Gosti su krenuli silovito i već nakon prve četvrtine vodili s devet koševa prednosti (33:24).
Igra domaće momčadi raspala se u drugoj četvrtini (37:16). Lakersi su u nastavku igrali bolje, ali su uspjeli tek ublažiti poraz. To im je bio 14. poraz u zadnjih 15 utakmica.